Uzklausi, domā, mīli un strādā!

 

This slideshow requires JavaScript.

Pagājušo nedēļu, 13. novembrī 1.-3.klases, 14. novembrī 4.-6.klases un 15. novembrī 7.-9.klases Džūkstes skolas skolēni valsts programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Pasaku muzeju mācīties cept ūdens kliņģerus, iepazina Latvijas un Džūkstes kultūras vērtības.

Radošo darbnīcu mērķis un uzdevumi bija bagātināt skolēnu zināšanas par Latvijas izciliem cilvēkiem, kultūras vērtībām (tradīcijām, galda kultūru, pasakām), veicināt skolēnu kultūras izpratnes un izpausmes kompetences, gūt zināšanas un pilnveidot izpratni par mājturības būtību, struktūru un daudzpusību, attīstīt prasmes mājas darbu plānošanā un veikšanā, darba drošības noteikumu un higiēnas prasību ievērošanā, veicināt atbildību par veikto darbu, attīstīt saskarsmes un sadarbības spējas, attīstīt prasmes novērtēt savu un citu izglītojamo darbu.

Skolēni stāsta:

“Tā bija jauka nodarbība, kas notika Lanciniekos. Tur agrāk bija skola, kurā strādāja skolotājs Ansis Lerhis- Puškaitis, viņu sauca par Pasaku tēvu, jo pierakstījis ļoti daudz pasaku, apmēram 6000.”(Adrians Kārlis Vācietis)

“Ansis Lerhis-Puškaitis viens pats mācīja 160 skolēnus. Mēs uzzinājām, kā skolā izskatījās apmēram pirms 100 gadiem. Mūsu labākais brīdis bija, kad taisījām ūdens kliņģerus. Luīze kliņģerus cepa, kad nāca ciemiņi un taisīja arī saviem skolēniem, kuri palika skolā pa nakti.” (Elīna Grekova)

“Mīkla bija taisīta pēc Luīzes (A. Lerha- Puškaiša sievas) receptes. Katrs paņēma pa pikucītim mīklas un rullēja garā desiņā, pēc tam salika galiņus kopā un nolocīja tos. Bērni savus kliņģerus iemeta vārošā ūdenī. Izņēma no ūdens, apsmērēja ar olu, uzbēra ķimenes un lika krāsnī.” (Rihards Stančiks)

“Citi bērni stāstīja, ka patika iet augšā uz 2. Stāvu un paskatīties seno laiku apģērbus. Citiem patika uzvest teātri. Pasaku muzejā ir daudz ko darīt, piemēram, klausīties stāstos par Pasaku tēvu, klausīties Bērnu istabā pasakas.” (Sorenta Rubene)

“Man patika ēst savus kliņģerus un dzert tēju” ( Agnese Maļika)

Skolēni par pasākumu bija sajūsmā – gan mazie, gan lielie. Paldies muzeja darbiniecēm!

 Skolotāja Gaisma Mukāne

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Birku mākonis

%d bloggers like this: