Uzklausi, domā, mīli un strādā!

Karjera

2017./2018.m.g.

Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros

apmeklēsim lekcijas Zemgales vidusskolā  26. janvārī plkst. 12.00 “Izstāsti savu nākotnes nodarbošanās stāstu”, piedalās 7.-8. klašu skolēni; un “Mans pašportrets internetā”, piedalās 7.-9. klases skolēni

25.janvārī

Mūsu skolā būs Meža karjeras diena kopā ar mežinieku Pēteri Stepiņu. 8.un 9. klases skolēniem būs iespēja uzzināt par karjeras iespējām meža nozarēs no mežinieka, kurš vairāk kā 45 gadus ir nostrādājis dažādos meža apsaimniekošanas darbos un ir labs piemērs tam, ka meža nozare ir daudzveidīga un perspektīva joma. Meža karjeras dienas programma sastāv no divām mācību stundām- prezentācija klasē un darbošanās ārā.

Karjeras diena “Atnāc un uzzini!”

  1. janvārī Tukuma 2. vidusskolā notiks ikgadējā Karjeras diena “Atnāc un uzzini!” Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolu 8. – 12. klašu skolēniem. Arī mūsu skolas 8. un 9. klases skolēni piedalīsies šajā pasākumā.

Šajā dienā skolēniem būs iespēja tikties ar 35 profesionālo vidusskolu, tehnikumu, koledžu, augstākās izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai prezentācijās, izstādē, meistarklasēs un individuālās sarunās noskaidrotu par sev interesējošo profesiju, nodarbošanās veidu un studiju programmu apguvi pēc pamatskolas vai vidusskolas beigšanas.

 

Džūkstes skola jau otro gadu piedalās projektā “Esi līderis!”

Projekta ietvaros notiek lekciju un meistarklašu cikls “Kā sevi gatavot veiksmīgai karjerai”. 23.janvārī atkal tikāmies ar LUMA mācību centra direktoru, uzņēmēju  Jāni Stabiņu, kurš jautri un atraktīvi stāstīja par savas karjeras veidošanu un uzmundrināja skolēnus nebaidīties būt pašiem, darīt, uzdrošināties.

9

 

Karjeras nedēļas ietvaros 8 klases skolēni tikās ar Tukuma domes juristi Māru Zeipiņu. Skolēni uzzināja par šīs profesijas iespējām, par pienākumiem, kādus veic jurists, kas jāzina juristam un daudz ko citu.Sekoja daudz interesantu jautājumu. Izrādās, ka Mārai interese par jurista profesiju radusies, kad viņa bija noskatījusies kādu filmu, kurā šīs profesijas pārstāves tika attēlotas skaistos kostīmiņos.

            Ar bitēm neko nevar zināt!

20.oktobrī  7.un 8.klases skolēniem notika tikšanās ar bitenieku U. Grīnbergu. Sarunas laikā uzzinājām daudz interesantu lietu par bišu dzīvi, par bitenieka darba ikdienu. Valerija un Vadims saviem klases biedriem bija parūpējušies par cienastu, lai viņi varētu novērtēt, cik dažāds var būt medus pielietojums. Tikšanās secinājums, ka biškopība var būt labs ģimenes bizness un, ka tie, kuri ēd daudz medu,  neslimo.

 

Pasākumi Karjeras dienās.

       8.un 9.klašu skolēniem notika tikšanās ar Džūkstes pamatskolas absolventu M. Lavrovu, kurš tagad ir hokeja kluba “Kurbads” spēlētājs. Martins pastāstīja par to, kāds bija viņa kāpums par karjeras kāpnēm, uzsverot, ka liela nozīme ir uzņēmībai un neatlaidībai, lai kaut ko sasniegtu. Vērīgākie tika arī pie dāvanām.

 

Karjeras dienas 1.-4.klašu skolēniem

Šoreiz stāsts par deju un deju studijas “Demo” dzīves ceļu. Pats galvenais- kas ir deja?

No mazas deju grupas Irlavas pagastā “Demo “ izaudzis par deju studiju Tukumā, kas darbojās jau 9 gadus. Studijas vadītāja un dibinātāja L. Bēniņa  līdz ar saviem audzēkņiem brauc mācīties un dejot uz Maskavu, Vāciju, Barselonu, Igauniju, Santpēterburgu, Lietuvu, Poliju. Viņa māca ritmiku, aerobiku, mūsdienu deju, baleta elementus, breiku, hip hop, šova deju, aktiermākslu.

Protams, visi kopīgi arī padejojām. Paldies Fresh crew foršajām dejotājām Danielai un Sindijai no 9.klases. Tā bija fantastiska tikšanās, grūti bija šķirties. Gribējām dejot un dejot. Paldies Lienei!

 

 

   Par karjeru jāsāk domāt jau pirmskolā!

Pie mums ciemojās Lelde Sila – Creative Desingner uzņēmuma “Sile” vadītāja un šuvēja. Mūs iepazīstināja ar jaukām un siltām cepurītēm ar atstarojošiem elementiem. Parādīja cepuru tapšanas gaitu. Cepures un šalles varējām arī pielaikot un pasūtīt. Paldies Leldei!

IMG_1123

2016./2017.m.g.

Karjeras dienas Latvijā un Džūkstes skolā.

Uzņēmēju nedēļa

  1. oktobrī Skolēnu Parlaments apciemoja Riharda Sleža uzņēmumu SIA ‘’Rotas.” Rihards mums 50 minūtes stāstīja par savu uzņēmumu un tā rašanos. Viņš mums pastāstīja, cik cilvēki strādā uzņēmumā un kādus darbus viņi dara. Rihards iepazīstināja ar vienu no viņu darbiem- bruģēšanu, kā arī parādīja, kāda veida bruģi viņi izmanto bruģēšanā un kādi materiāli ir vajadzīgi. 

Priecājamies, ka pie viņa iet praksē jaunieši un iegūst jaunas zināšanas. Uzņēmums paplašinās, un bieži trūkst labu strādnieku, šeit ir darbavietas gan vietējiem, gan cilvēkiem no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Devāmies projām ar jaunām zināšanām. Karjeras nedēļas ietvaros veidojām reklāmas plakātu par šo uzņēmumu. Ar plakātu piedalījāmies konkursā „Uzņēmuma vizuālā reklāma”.

Paldies Rihardam!

Toms Grekovs, Miks Verners Valdmanis, Klāvs Voronovs,8.klase

  Forums „Aktīvs un BrīvPrātīgs’’

Forums notika 4.oktobrī Tukuma ledus hallē.

Tajā piedalījās arī mūsu skolas skolnieces Inga Neimane, Lāsma  Rasmusa, Sindija Rasa, Annija Anna Misēviča un Evija Strautmane, satika ietekmīgus cilvēkus un iepazinās ar viņu brīvprātīgo pieredzi.

Jaunieši sadalījās grupās un veidoja plakātus, kā attīstīt brīvprātīgo darbu Tukuma novadā. Grupas vadītāji bija foruma viesi: Kaspars Liepa, Zane Ozoliņa, Ints Teterovskis un jaunieši – brīvprātīgie no Rojas.

Meitenes guva lielisku pieredzi, idejas un jaunus draugus.

Inga Neimane, Sindija Rasa, 8.klase

Mazpulks Karjeras nedēļā.

Mazpulcēni karjeras nedēļā aizstāvēja savus projektus. Īstenojot projektu, mazpulcēns mācās uzņēmību, plānot, īstenot un izvērtēt savu darbu. Šonedēļ savus projektus veiksmīgi aizstāvēja Krišjānis Madris, Miks Āboliņš, Loreta Misiņa, Anna Sīpola, Dagnija Žagare un Evija Strautmane. Uz reģiona projektu forumu Kandavā izvirzīti Anna Sīpola, Loreta Misiņa, Dagnija Žagare un Enija Krauja. Projektu forumā notiks arī tirdziņš, kurā mazpulcēni mācīsies pārdot savus ražojumus. Mazpulcēni mācās būt uzņēmēji.

Novembra sākumā mazpulks plāno doties uz kādu uzņēmumu Tukuma novadā. Pēc tam apmeklētais uzņēmums tiks prezentēts novada mazpulku gada noslēguma pasākumā Tumē.

Evija Strautmane, 9.klase

 

Birku mākonis

%d bloggers like this: